به علت جا به جایی انبار مرکزی تا اطلاع ثانوی سفارش آنلاین غیر فعال می باشد (۰۹۱۰۹۸۰۳۹۶۸)

چنانچه در زمان پرداخت سفارش درون درگاه بانکی به مشکل برخوردید لطفا باپشتیبانی فروشگاه تماس حاصل فرمایید. (۰۹۱۰۹۸۰۳۹۶۸)

جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5
جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5

آشنایی با اکسسوری‌های ویپ

sample74
آشنایی با اکسسوری‌های ویپ
شهریور 15, 1402

دستگاه‌های ویپینگ جایگزین مناسبی برای سیگارهای معمولی و… هستند و نسبت به آنها خطرات کمتری دارند. با این دستگاه‌ها میتوان حس سیگار کشیدن را تداعی کرده و در عین حال مواد شیمیایی مضر کمتری را وارد بدن کرد. برای ویپینگ نیاز به خرید دستگاه ویپ و مایع ویپ مخصوص آن است. از طرفی ممکن است در حین استفاده از ویپ نیاز به تهیه لوازم جانبی‌های دیگری نظیر کویل و کارتریج باشد. ویپر باید با تمام این لوازم آشنایی داشته باشد تا در زمان مورد نیاز آنها را تهیه و استفاده نماید. در این مطلب قصد داریم در رابطه با اکسسوری‌های ویپ صحبت کنیم و به نحوه خرید آنها اشاره داشته باشیم.

ویپ و دلایل محبوبیت آن

پیش از آنکه به سراغ بررسی مهمترین لوازم جانبی و اکسسوری‌های ویپ برویم، بهتر است کمی با دستگاه ویپ و دلایل محبوبیت آن آشنا شویم. دستگاه ویپ که تحت عنوان سیگار الکترونیکی نیز شناخته می‌شود، از باتری و عنصر گرمایشی استفاده می‌کند تا مایع ویپ موجود در مخزن خود را به بخار تبدیل کند. مایع ویپ میتواند از نوع جویس معمولی یا سالت نیکوتین باشد که این دو از نظر نوع نیکوتین با هم تفاوت دارند. مایع ویپ در بخش تانک  قرار گرفته و از طریق عنصر گرمایشی دستگاه به بخار تبدیل می‌شود. بخار شدن مایع ویپ حس سیگار کشیدن را در فرد القا می‌کند. از طرفی مایعات ویپ حاوی نیکوتین نیاز افراد به این ماده را برطرف می‌کنند. همان طور که حتما می‌دانید دستگاه‌های پادسیستم به منظور ترک سیگار طراحی و ارائه شدند تا افراد سیگاری بتوانند از طریق آن بر روی میزان نیکوتین مصرفی خود کنترل داشته باشند و آن را به تدریج به صفر برسانند. برای همین با استفاده از پادسیستم میتوانید سیگار را به تدریج کنار بگذارید و آن را به خوبی ترک کنید.

در حال حاضر دستگاه‌های ویپ توسط افراد مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها به خاطر دلایل زیادی مورد محبوبیت قرار گرفته‌اند که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاهش خطرات و آسیب به بدن: همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم، ویپ مواد شیمیایی بسیار کمتری نسبت به سیگارهای معمولی دارد و بسیاری از مواد سرطان‌زا و خطرناک موجود در دود سیگار در بخار تولید شده آن وجود ندارد.
  • عدم پخش بوی نامطبوع: بوی سیگار برای بسیاری از افراد زننده و ناخوشایند است. اما دستگاه‌های ویپ به این صورت نیستند و بسته به مایع ویپ موجود در مخزن خود بوی متفاوتی را در فضا پخش می‌کنند.
  • تنوع در طعم و مزه: با دستگاه ویپ میتوان در ویپینگ خود تنوع ایجاد کرده و از مایعات ویپ با طعم و عطرهای مختلف استفاده کرد. هر ویپری میتواند بسته به ذائقه و سلیقه خود به سراغ خرید مایع ویپ برود و ویپینگ لذتبخشی را با آن تجربه نماید.
  • کنترل بر روی میزان نیکوتین: مورد دیگری که سبب محبوبیت دستگاه ویپ شده است، امکان کنترل بر روی میزان نیکوتین است. ویپر میتواند مایع ویپ را بر اساس نیکوتین مورد نیاز خود خریداری نماید. برخی از مایعات فاقد نیکوتین هستند و برای افراد غیر سیگاری گزینه خوبی می‌باشند.

مهمترین اکسسوری‌های ویپ

 

مهمترین اکسسوری‌های ویپ

 

برای ویپینگ علاوه بر دستگاه ویپ و مایع ویپ، نیاز به لوازم دیگری است که تحت عنوان لوازم جانبی یا اکسسوری‌های ویپ شناخته می‌شوند. در این بخش به بررسی این لوازم و نقش آنها در دستگاه ویپ می‌پردازیم.

1. کارتریج

کارتریج یک قطعه کوچک است که اغلب با استفاده از پلاستیک مستحکم ساخته می‌شود و به عنوان مخزن لیکویید مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعات میتوانند به صورت مغناطیسی، پیچی و یا فشاری به بدنه دستگاه ویپ متصل شوند. برخی از آنها هم به صورت یکپارچه و برخی دیگر قابل تفکیک هستند. کارتریج‌های یکپارچه شامل یک کویل درون خود هستند که زمانی که کویل دچار سوختگی می‌شود، باید کویل و کارتریج را با هم عوض کرد. حتی اگر کارتریج ویپ سالم باشد. اما کارتریج‌های دوم به شکل جداگانه هستند و کویل به صورت فشاری یا پیچی در آنها قرار می‌گیرد. برای همین در زمان سوختن کویل نیازی به تعویض کارتریج نمی‌باشد.

2. کویل

از دیگر قطعات مهم در دستگاه ویپ باید به کویل اشاره کرد. کویل قطعه‌ای کوچک است که در اتومایزر یا کارتریج دستگاه قرار می‌گیرد و شامل دو بخش اصلی المنت و پنبه نسوز یا کوتون می‌باشد. برخی از کویل‌ها از نوع پیش ساخته هستند و تنها باید به طور فشاری یا پیچی در داخل اتومایزر یا کارتریج قرار بگیرند. برخی از آنها هم به صورت دست‌ساز هستند و بیشتر در اتومایزرهای مکانیکال مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کویل نقش مهمی در ویپینگ دارد. چرا که بخاری که از ویپ خارج می‌شود، توسط این قطعه تولید می‌شود. برای همین زمانی که کویل دستگاه دچار سوختگی می‌شود، باید خیلی زود مورد تعویض قرار بگیرد.

3. باتری ویپ

باتری از دیگر اکسسوری‌های مهم ویپ است که وظیفه تامین انرژی دستگاه را بر عهده دارد. در واقع بدون باتری و یا عدم شارژ کافی باتری، امکان ویپینگ و کام‌گیری از دستگاه وجود ندارد. باتری نیروی لازم برای تبخیر مایع ویپ و ایجاد بخار از دستگاه را فراهم می‌کند. این باتری‌ها به صورت داخلی و خارجی هستند که باتری خارجی میتواند به راحتی مورد تعویض قرار بگیرد. در حال حاضر اغلب دستگاه‌های ویپ دارای باتری قابل شارژ هستند.

4. شارژر باتری

 

شارژر باتری

 

برای شارژ باتری ویپ باید از شارژهای مخصوص استفاده شود. با وجود شارژر میتوانید باتری یدکی خود را شارژ کرده و با مشکل عدم شارژ باتری مواجه نشوید. در واقع این وسیله به شما کمک می‌کند حتی زمانی که در حال ویپینگ هستید، باتری یدکی خود را شارژ کنید و دیگر دغدغه شارژ باتری نداشته باشید.

5. المنت و پنبه نسوز

این قطعات برای ویپرهایی مناسب است که قصد دارند دستگاه ویپ خود را شخصی‌سازی کنند. با کمک سیم کویل و پنبه نسوز میتوان به ساخت کویل پرداخته و نیازی به تهیه و خرید کویل نداشت. استفاده از این لوازم میتواند سبب صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌ها شود. همچنین با این کویل‌ها امکان ویپینگ با حجم بخار زیاد فراهم می‌گردد.

6. دریپ تیپ

از دیگر اکسسوری‌های ویپ باید به دریپ تیپ اشاره کرد. این قطعه در دو سایز 810 و 510 موجود است و بر روی اتومایزر نصب می‌شود. این قطعه رابط بین دهان و ویپ است و ویپینگ کاملا بهداشتی را برای ویپر فراهم می‌کند. دریپ تیپ یا لبی در رنگ‌های مختلفی موجود است و میتواند ظاهر متفاوتی به دستگاه ویپ ببخشد.

7. اتومایزر

اتومایزر از عملکردی شبیه به کارتریج برخوردار است. با این تفاوت که به صورت پیچی (اتصال 510) به دستگاه وصل می‌شود. جنس آنها هم اغلب از استیل با مخزن شیشه‌ای است. اتومایزرها دارای دریچه هوای قابل تنظیم هستند و بر روی تمام دستگاه‌هایی که از اتصال 510 پشتیبانی می‌کنند، قابل نصب می‌باشند.

8. شیشه اتومایزر

شیشه اتومایزر قطعه‌ای است که بر روی اتومایزر سوار می‌‌شود. گاهی اوقات بر اثر سقوط ویپ به زمین، شیشه اتومایزر دچار آسیب و شکستگی می‌شود. در این شرایط باید به تعویض شیشه اقدام کرده تا بتوان از دستگاه برای ویپینگ استفاده کرد. خوشبختانه بسیاری از شرکت‌ها اقدام به تولید شیشه اتومایزر به صورت جداگانه کرده‌اند تا در چنین شرایطی بتوان از آنها استفاده کرد. با تعویض شیشه اتومایزر دیگر نیازی به خرید اتومایزر جدید نداشته و میتوانید از همان اتومایزر قدیمی استفاده نمایید. شیشه‌های اتومایزر در مدل‌های رنگی هم موجود هستند و ویپر میتواند برای زیبایی بخشی بیشتر به دستگاه خود از آنها استفاده نماید.

9. محافظ شیشه اتومایزر

 

محافظ شیشه اتومایزر

 

همانطور که از نام این وسیله مشخص است، از این اکسسوری‌ برای محافظت از شیشه اتومایزر استفاده می‌شود تا در زمان سقوط دستگاه ویپ دچار آسیب و شکستگی نشود. محافظ شیشه اتومایزر از جنس سیلیکون است. این قطعات در رنگ‌های مختلفی موجود هستند و علاوه بر حفاظت از اتومایزر، میتوانند به زیبایی بیشتر دستگاه نیز کمک نمایند.

10. کیت ابزار

یکی دیگر از کاربردی‌ترین لوازم جانبی و اکسسوری‌های ویپ، کیت ابزار است. این کیت برای ویپرهای حرفه‌ای و افرادی که قصد دارند به ساخت کویل دست‌ساز بپردازند، مناسب است. از جمله لوازم موجود در کیت ابزار ویپ میتوان به قیچی، پنس و میله تنظیم کننده اشاره کرد.

خرید ویپ و لوازم جانبی‌های آن از فروشگاه ویپ تهران

یکی از مراکز معتبر برای خرید لوازم ویپ و اکسسوری‌های آن، فروشگاه ویپ تهران است. ویپ تهران یکی از مراکز معتبر است که به صورت اینترنتی اقدام به فروش انواع محصولات ویپینگ می‌نماید. در این فروشگاه میتوانید انواع دستگاه ویپ نظیر ویپ معمولی، پاد سیستم، پاد یکبار مصرف و پاد ماد را از برترین برندهای دنیا خریداری نمایید. همچنین انواع جویس و سالت نیکوتین، کویل، کارتریج، باتری ویپ و سایر اکسسوری‌های ویپ در این فروشگاه موجود و قابل خرید هستند. محصولات این فروشگاه همگی به صورت اصل و اورجینال عرضه می‌شوند و شامل محصولات فیک و تقلبی نمی‌باشند. برای همین میتوانید با خیالی آسوده دستگاه یا لوازم جانبی‌های مورد نظر خود را از این فروشگاه تهیه کرده و ویپینگ امن و مطمئنی را با آنها تجربه نمایید.

جمع بندی

در این مطلب با مهمترین اکسسوری‌های ویپ آشنا شدیم. لوازمی چون کویل، کارتریج، باتری و شارژر آن، اتومایزر، شیشه اتومایزر و دریپ تیپ یا لبی از مهمترین لوازم جانبی‌های ویپ هستند. شما میتوانید این لوازم را از فروشگاه ویپ تهران به راحتی خریداری نمایید.

مقالات دیگر

دیدگاه و امتیاز خود را نسبت به این مقاله با ما به اشتراک بگذارید...

0 0 امتیازها
امتیاز
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5
فروشگاه
0 مقایسه
0 موارد محصول
حساب کاربری من