به علت جا به جایی انبار مرکزی تا اطلاع ثانوی سفارش آنلاین غیر فعال می باشد (۰۹۱۰۹۸۰۳۹۶۸)

چنانچه در زمان پرداخت سفارش درون درگاه بانکی به مشکل برخوردید لطفا باپشتیبانی فروشگاه تماس حاصل فرمایید. (۰۹۱۰۹۸۰۳۹۶۸)

جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5
جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5

طول عمر دستگاه ویپ چقدر است؟

sample74
طول عمر دستگاه ویپ چقدر است؟
شهریور 18, 1402

در حال حاضر افراد زیادی از دستگاه‌های ویپ برای ترک سیگار استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها در انواع مختلفی در بازار موجود هستند و شامل انواعی چون پاد سیستم، پاد ماد، پاد یکبار مصرف و ویپ‌های معمولی می‌باشند. در میان دستگاه‌های اشاره شده، پادهای یکبار مصرف طول عمر محدود و مشخصی دارند و پس از اتمام مایع ویپ و رسیدن به تعداد پاف خاص عمرشان به پایان می‌رسد. حال سوالی که برای بسیاری از ویپرها مطرح است این است که عمر سایر دستگاه‌های ویپ چقدر است و طول عمرشان به چه مواردی بستگی دارد؟ در ادامه مطلب به بررسی این موارد پرداخته و با عوامل موثر بر روی طول عمر دستگاه ویپ آشنا خواهیم شد.

طول عمر دستگاه ها

دستگاه‌های پاد سیستم میتوانند جایگزین خوبی برای سیگارهای معمولی باشند و نیکوتین مورد نیاز افراد سیگاری را به خوبی تامین نمایند. دستگاه‌های ویپینگ همچون هر دستگاه دیگری یک طول عمر محدود دارند که تشخیص میزان دوام و عمر آنها کمی دشوار است. از طرفی عواملی هم وجود دارد که بر روی ماندگاری و طول عمر دستگاه ویپ تاثیر می‌گذارد. در این رابطه هم میتوان به نحوه استفاده و نگهداری از دستگاه اشاره کرد. در صورتی که ویپر به سالم بودن باتری ویپ، کویل ویپ و دیگر اجزای آن اهمیت دهد و در فواصل زمانی منظم اقدام به تمیز کردن اجزای داخلی آن نماید، طول عمر دستگاه افزایش بیشتری پیدا می‌کند.

در رابطه با عمر ویپ باید اشاره کنیم که عمر این دستگاه‌ها به عمر اجزا و قطعات داخلی آن نیز بستگی دارد. قطعاتی چون کویل و باتری از قطعات و اجزای اصلی دستگاه ویپ هستند که باید به افزایش طول عمر آنها توجه شود. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت.

عمر کویل ویپ

 

عمر کویل ویپ

 

کویل از قطعات بسیار مهم در دستگاه‌های ویپ است که در نحوه ویپینگ و بخاردهی تاثیر زیادی دارد. اهمیت کویل ویپ به قدری زیاد است که برخی از آن به عنوان قلب ویپ یاد می‌کنند. این قطعه از المنت و کوتون یا همان پنبه نسوز ساخته می‌شود. کوتون موجود در کویل مایع ویپ را به خود جذب می‌کند و المنت آن با اعمال گرما سبب تبدیل مایع ویپ به بخار می‌شود. پس مهمترین عملی که کویل ویپ انجام می‌دهد، تبدیل مایع ویپ به بخار است. حال کویل ویپ از عمر محدودی برخوردار است و در صورتی که به مواردی چون مدت زمان کام‌گیری از دستگاه و میزان وات دستگاه توجهی نشود، خیلی زود دچار سوختگی می‌شود و ویپر مجبور به تعویض آن می‌شود. از مهمترین عواملی که بر روی طول عمر کویل ویپ نقش دارند، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع استفاده از دستگاه و نحوه ویپینگ
 • مدت زمان کام‌گیری از دستگاه
 • نوع مایع ویپ مصرفی
 • میزان وات دستگاه
 • نحوه استفاده از کویل جدید برای اولین بار

با این وجود به طور تقریبی میتوان گفت عمر مفید کویل ویپ در حدود 2 الی4 هفته است و پس از این بازه زمانی نیاز به تعویض پیدا می‌کند.

برای افزایش طول عمر کویل ویپ به چه مواردی باید توجه کرد؟

برای اینکه بتوانید به سالم ماندن و جلوگیری از خرابی زودرس کویل ویپ کمک کنید، باید چندین نکته را مدنظر داشته باشید. این نکات عبارتند از:

 • همواره به مخزن دستگاه ویپ توجه داشته باشید و از وجود مایع ویپ کافی در آن مطمئن شوید. زمانی که مخزن دستگاه خالی از مایع ویپ باشد، پنبه یا کوتون کویل خشک شده و دچار سوختگی می‌شود. حداقل میزان مایع ایجوس در مخزن باید در حدود 30 درصد باشد.
 • در صورتی که به خرید کویل جدید پرداخته‌اید و قرار است برای اولین بار از آن استفاده کنید، پس از شارژ مخزن در حدود 10 الی 15 دقیقه صبر کنید و سپس به استفاده از دستگاه بپردازید. این مدت زمان برای این است که کویل جدید به خوبی به مایع ویپ آغشته شود و از سوختگی آن جلوگیری گردد. این موضوع باید پس از تعویض هر کویل و همچنین اولین استفاده از دستگاه مورد توجه قرار بگیرد.
 • مورد دیگری که بر روی عمر کویل ویپ تاثیر دارد، مقدار قدرت و وات دستگاه است. وات دستگاه باید متناسب با محدوده پشتیبانی کویل باشد. برای مثال اگر کویل از بازه 30 الی 70 وات پشتیبانی می‌کند، نباید قدرت آن را روی 100 وات تنظیم کرد. این موضوع سبب آسیب به کویل و خرابی آن می‌شود. برای همین حتما به اطلاعات درج شده بر روی کویل یا دستگاه توجه داشته باشید و آن را در وات متناسب تنظیم کنید. البته اگر دستگاهتان از قابلیت تنظیم وات برخوردار است.
 • یکی دیگر از عواملی که میتواند سبب خرابی کویل ویپ شود، استفاده از جویس‌های فیک و غیر اصل است. جویس‌های معمولی یا سالت نیکوتین‌های فیک علاوه بر مشکلاتی که در ویپینگ ایجاد می‌کنند، میتوانند سبب سوختگی کویل دستگاه شوند. برای همین حتما خرید جویس و سالت نیکوتین را از فروشگاه‌های معتبر انجام دهید و به اصل و اورجینال بودن آنها توجه داشته باشید.
 • به نحوه ویپینگ خود توجه کنید و حتما بین هر بار کام‌گیری حداقل 5 ثانیه صبر کنید. کام‌های پشت سر هم میتواند سبب افزایش فشار به دستگاه و آسیب دیدن کویل شود. همچنین قدرت مکش در زمان کام‌گیری نباید زیاد باشد. بهتر است مکش‌های آرامی داشته باشید و به دستگاه و قطعات آن فشار زیادی وارد نکنید.
 • در صورتی که نیاز به تولید بخار یا دود بیشتر دارید، نباید اقدام به کام‌های قوی کنید. بلکه برای این کار باید طولانی‌تر کام بگیرید. در غیر این صورت ممکن است مایع ویپ به داخل دهان برگردد و به کویل دستگاه نیز آسیب وارد شود.

با توجه به این موارد میتوانید مانع از خرابی زودرس کویل شوید و از آن به شکل صحیحی استفاده نمایید. توجه داشته باشید که خراب شدن کویل یا کارتریج ویپ زمان خاصی ندارد و ممکن است هرگونه اشتباه کوچکی سبب خرابی این قطعات شود. پس حتما به موارد اشاره شده توجه داشته باشید.

باتری ویپ و عمر مفید آن

 

باتری ویپ و عمر مفید آن

 

از دیگر اجزای مهم ویپ باید به باتری آن اشاره کرد. تمام دستگاه‌های ویپ با استفاده از باتری کار می‌کنند که این باتری میتواند به صورت داخلی و یا خارجی باشد. دستگاه‌هایی که در داخل خود دارای باتری هستند، پس از خرید به راحتی قابل استفاده می‌باشند. اما دستگاه‌هایی که نیاز به باتری خارجی دارند، باید به صورت جداگانه توسط ویپر خریداری شوند تا امکان استفاده از دستگاه ویپ فراهم شود.

باتری ویپ هم ممکن است تحت تاثیر عواملی خیلی زود از کار بیفتد و نیاز به تعویض پیدا کند. البته اگر دستگاه ویپ دارای باتری داخلی باشد، با از کار افتادن باتری ویپ عملا غیر قابل استفاده می‌شود. مگر اینکه دستگاه توسط یک تعمیرکار ویپ مورد تعمیر قرار بگیرد و باتری آن تعمیر یا تعویض گردد. برای همین حتما به نحوه نگهداری صحیح از باتری ویپ توجه داشته باشید و به مواردی چون عدم استفاده از دستگاه در زمان شارژ باتری توجه نمایید. همچنین به خاطر داشته باشید که باتری ویپ نباید بیش از حد شارژ شود و پس از شارژ کامل باید بلافاصله از شارژر جدا شود.

برد دستگاه ویپ و تاثیر آن بر روی عمر دستگاه

دستگاه‌های ویپ جزو دستگاه‌های هوشمند هستند و اغلبشان دارای یک برد داخلی و یا یک پردازنده (چیپست) می‌باشند. حال گاهی اوقات برد ویپ هم میتواند سبب کاهش طول عمر دستگاه شود. یکی از این موارد هم مربوط به نشتی ایجوس و ریخته شدن تدریجی آن از درزهای دستگاه به داخل است. زمانی که برد یا چیپست ویپ دچار مشکل شود، احتمال تعمیر آن بسیار پایین است و در اکثر موارد دستگاه دیگر بلااستفاده می‌ماند. البته اغلب دستگاه‌های ویپ مشکل لیک یا نشتی جویس را دارند. برای همین اگر به این موضوع توجه داشته باشید و به تمیز کردن مداوم دستگاه بپردازید، با چنین مشکلی مواجه نخواهید شد.

آیا ضربه و برخورد دستگاه با آب روی طول عمر آن تاثیری دارد؟

دستگاه ویپ همچون دستگاه دیگری به ضربات سنگین حساس است. ضربه‌های سخت میتوانند سبب ایجاد مشکلات جدی در دستگاه شوند و حتی آن را از کار بیاندازند. همچنین اگر دستگاه به صورت مستقیم با آب برخورد داشته باشد، با مشکل مواجه می‌شود. حتی دستگاه‌هایی هم که تحت عنوان ضد آب و ضد ضربه بودن به بازار عرضه می‌شوند، نسبت به این موارد حساسیت دارند و ویپر باید به آنها توجه داشته باشد.

اجزا و قطعات اورجینال و تاثیر آنها بر روی عمر ویپ

 

اجزا و قطعات اورجینال و تاثیر آنها بر روی عمر ویپ

 

برای اینکه از دستگاه ویپ خود به بهترین شکل استفاده کنید، حتما به اصل بودن مایع ویپ، باتری و دیگر اجزای آن توجه داشته باشید. با خرید قطعات اصل و اورجینال میتوانید ویپینگ خوبی را تجربه کنید و مانع از کاهش طول عمر آن شوید. برای خرید مایع ویپ، باتری، کویل و دیگر اجزای دستگاه ویپ میتوانید از فروشگاه ویپ تهران اقدام نمایید.

جمع بندی

طول عمر دستگاه ویپ و اجزای داخلی آن به موارد زیادی بستگی دارد. همانطور که اشاره کردیم دستگاه ویپ عمر مشخصی ندارد و تنها نحوه استفاده صحیح از دستگاه ویپ میتواند به طول عمر آن بیافزاید. پس حتما به نکات اشاره شده در متن توجه داشته باشید تا مانع از خرابی زودرس دستگاه خود شوید.

 

مقالات دیگر

دیدگاه و امتیاز خود را نسبت به این مقاله با ما به اشتراک بگذارید...

0 0 امتیازها
امتیاز
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش تمامی نظرات
جستوجو محصولات...
Generic filters
فیلتر براساسنمایانی محصول
exclude-from-catalog
exclude-from-search
featured
rated-1
rated-2
rated-3
rated-4
rated-5
فروشگاه
0 مقایسه
0 موارد محصول
حساب کاربری من